Jak przezwyciężyć codzienny stres?

Wiele osób jest ofiarami stresu. Z behawioralnego punktu widzenia stres bardzo często powoduje negatywne postrzeganie rzeczywistości, trudności w komunikowaniu się z innymi, izolację, dezorganizację, a w niektórych przypadkach nadmierne spożywanie papierosów, alkoholu, kofeiny i narkotyki…

Z emocjonalnego i mentalnego punktu widzenia niepokój, brak radości, niepokój, niepokój, brak pewności siebie, a także spadek libido.

W dzisiejszych czasach nie zawsze obowiązkowe jest korzystanie z masażu lub psychologii w celu przezwyciężenia codziennego stresu. W tym artykule znajdź metody i alternatywy.

Akupunktura może czynić cuda

Stres można odczuć, gdy zakłócony jest wewnętrzny obieg energii. Medycyna orientalna i azjatycka uważa stres za „wąskie gardło energetyczne”, a akupunktura ma na celu zwalczanie tego zaburzenia.

Celem akupunktury jest celowanie w punkty braku równowagi energetycznej. Akupunktura działa na południki (linie sił biegnące przez ciało osoby) w celu przywrócenia równowagi Ying i Yang. Ponieważ każdy stres jest wyjątkowy, efekty nie są takie same dla każdego pacjenta. Wiedz, że w różnych metodach akupunktury luksopunktura (akupunktura w podczerwieni) może pokonać stres, a to po kilku sesjach.

Słuchać muzyki

Muzyka miałaby pozytywny wpływ na stres. Jak mówimy: „muzyka uspokaja maniery”. To nie przypadek, że podczas ćwiczeń medytacyjnych do sesji towarzyszy muzyka.

Muzyka ma na celu przyciągnięcie uwagi i pomoc w medytacji. Muzyka działa kojąco na ciało i umysł. Niektórzy ćwiczą muzykoterapię w celu przywrócenia i poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów. Istnieje receptywna muzykoterapia i aktywna muzykoterapia (śpiewanie i używanie instrumentów). W przypadku słuchania dźwięków i rytmów ćwiczymy receptywną muzykoterapię . Muzykoterapia staje się coraz bardziej powszechna w niektórych szpitalach i domach spokojnej starości.

Ćwicz aktywność sportową

Według badań przeprowadzonych przez WHO udowodniono, że ćwiczenie co najmniej 30 minut do 1 godziny sportu dziennie, przyczynia się do dobrego samopoczucia poszczególnych osób. Chociaż niektórzy nie są fanami sportu, można znaleźć co najmniej jedno działanie, które mu się podoba: jogging, pływanie , spacery, jazda na rowerze, taniec itp.

Celem jest relaks, uwolnienie pary i uwolnienie napięcia. Wszystkie zajęcia sportowe eliminują stres. Rzeczywiście, umiarkowane uprawianie sportu ułatwiłoby uwalnianie endorfin przyjemności. Więc wiesz, co musisz zrobić!

Joga

Joga od dziesięciu lat ma szaleństwo dla firm. Coraz więcej firm oferuje sesje przynajmniej raz w tygodniu swoim pracownikom, aby rozładować napięcie i uwolnić się od stresu.

Dzisiaj joga zachodnia lub bardziej współczesna jest bliska łagodnej gimnastyce, której korzyści są liczne: fizyczne, psychiczne i duchowe. Ćwiczenie jogi przynajmniej raz w tygodniu pozwala zatem lepiej radzić sobie ze stresem na co dzień.