Zadbaj o brzuch dietą i sportem

Ciężko jest uzyskać płaski, muskularny żołądek. Trudne, ale nie niemożliwe dla tych, którzy mają wolę!

Aby się tam dostać, będziesz już musiał naturalnie stracić tłuszcz z brzucha. Ponieważ zlokalizowana utrata tłuszczu nie jest możliwa, należy połączyć kilka rozwiązań w celu optymalizacji wyniku . Odkryj w tym artykule zasady, których należy przestrzegać, aby stracić tłuszcz z brzucha i to w sposób zrównoważony.

Uważaj, tutaj, nie ma cudownego lekarstwa , tylko prawdziwe kluczowe punkty niezbędne do zrozumienia, przyswojenia i wprowadzenia w życie, aby stracić tę boję, która sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo!

Jakie są skuteczne ćwiczenia fizyczne, aby stracić brzuch?

Aby naturalnie stracić tłuszcz z brzucha, ważna jest zmiana nawyków żywieniowych . Konieczne jest ograniczenie spożycia żywności zawierającej zbyt dużo złego tłuszczu i niskiej jakości cukru . W programie odchudzającym należy preferować białka, ale także warzywa i korzenie, takie jak na przykład fioletowy słodki ziemniak .

Nie jest to jednak reżim restrykcyjny i drakoński. Musisz tylko zdawać sobie sprawę z tego, co jest nie tak, i zastąpić je pokarmami, które pozwolą ci zrzucić wagę, a tym samym stracić tłuszcz z brzucha.

Oto kilka przykładów dobrych praktyk:

  • Czy pijesz kawę i masz w zwyczaju wlewać do niej cukier? Pożegnaj się z cukrem, wypij czystą kawę. Na początku, jak wszyscy, będzie źle. Ale zapewniam cię, że za kilka dni będziesz do tego przyzwyczajony. Mniej cukru = Mniej tłuszczu na brzuchu.
  • Czy zwykle pijesz przemysłowy sok owocowy rano na śniadanie? Usuń soki owocowe z cegły i wolisz domowy sok, który będzie zawierał tylko dobry naturalny cukier z owoców.
  • Czy zwykle jesz ciasta lub słodycze? Przestań kupować! Mamy tendencję do jedzenia tego, co jest w naszych szafkach. Jeśli zabraknie Ci słodyczy i ciast, nie będziesz już mógł ich jeść. A jeśli od czasu do czasu potrzebujesz małej przekąski, faworyzuj świeże owoce, suszone owoce lub ciemną czekoladę w ponad 80%.
  • Ogranicz spożycie wolnego cukru, takiego jak makaron, ziemniaki lub ryż, które mają zły wpływ na to, że szybko zamieniają się w tłuszcz, jeśli nie uczestniczysz w aktywności fizycznej, aby wydać tę energię. Wybierz nasiona, takie jak komosa ryżowa lub bulgur, soczewica, słodkie ziemniaki, pasternak itp.
  • Czy jesteś przyzwyczajony do picia napojów gazowanych? To bez wątpienia twój najgorszy wróg. Zatrzymując napoje gazowane, szybko stopisz się i stracisz tłuszcz! Jeśli nie lubisz wody, istnieje wiele rozwiązań. Pij domowe zimne herbaty (dodaj odrobinę miodu lub syropu z aguave, aby nadać słodyczy, jeśli naprawdę ich potrzebujesz), wstrząsaj kawą, rób domowe soki owocowe, koktajle, sok z cytryny itp. ,
  • Czy regularnie pijesz alkohol? Spróbuj ograniczyć spożycie alkoholu, który ogólnie zamienia się bezpośrednio w tłuszcz. Zmniejsz wino, piwo. Istnieje wiele alternatyw, w tym piwa bezalkoholowe!

Być może wszystko to może wydawać się skomplikowane, ale niestety, jeśli NAPRAWDĘ chcesz stracić żołądek , będziesz musiał zrobić ustępstwa. Nie ma cudownego lekarstwa ani tajnej pigułki, która sprawi, że stracisz wagę bez robienia czegokolwiek!

Aby trwale stracić brzuch i inne części ciała, musisz połączyć zdrową dietę z odpowiednią aktywnością fizyczną, o czym dowiesz się na przykład w internetowym programie coachingu sportowego.

Wolę cardio niż abs!

Wiele osób błędnie uważa, że ​​aby stracić brzuch, należy wykonać mięśnie brzucha. Poważny błąd! Stracić tłuszczu z brzucha, czy nie atakują wykonywanie przez sesji brzusznych. Będą one stosowane w ostateczności po usunięciu tłuszczu.

Cardio jest ćwiczeniem, które powoduje, że się pocisz. W tym czasie złe tłuszcze topią się i znikają. Możesz po prostu biegać, chociaż wiele osób bardzo nie lubi tego sportu. Jak wyjaśniono w tym artykule prezentującym 11 wskazówek, jak zmotywować się do uprawiania sportu , musisz robić rzeczy, które kochasz!

Może to być spacer, jazda na rowerze, pływanie. A jeśli naprawdę nie wiesz, co robić lub nie masz czasu na uprawianie sportu, idealnym rozwiązaniem może być HIIT. Ogólnie HIIT odbywa się w bardzo krótkich sesjach od 7 minut do 20 minut.

Oto wideo, które przedstawi ci, co to jest, oraz program, który możesz przetestować!

Po opanowaniu ćwiczeń cardio możesz wykonać kilka sztuczek brzucha, aby przygotować się do budowy brzucha . Twoim celem pozostaje utrata tłuszczu z brzucha. Aby to osiągnąć, postaw szanse po swojej stronie i stosuj zbilansowaną dietę.

Schowaj się za brzuch w ciągu dnia

Możesz przyzwyczaić się do tego skutecznego ćwiczenia, aby stracić tłuszcz z brzucha. Po prostu chowaj się w brzuchu przez cały dzień . Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w biurze, uważaj na swoje ciało i chowaj się za brzuch. Mięśnie brzucha są stonowane przez to ćwiczenie.

Pozwala to wykonywać nieprzytomne i przez długi okres ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Tłuszcz brzuszny można wyeliminować dzięki takim czynnościom, po prostu ćwicz go tak często, jak to możliwe.

Poruszaj się jak najwięcej

Gdy zaczniesz się ruszać, utrata tłuszczu z brzucha staje się możliwa. Aby wyeliminować zapas złych tłuszczów w twoim ciele, wystarczy wydać więcej niż gromadzisz. Nie ma tajemnicy i im bardziej jesteś tego świadomy, tym bardziej możesz zmienić swój styl życia.

Od momentu, gdy wchodzisz po schodach zamiast wsiadać do windy, dokładasz wszelkich starań, aby stracić tłuszcz z brzucha . To samo dotyczy krótkich wyścigów pieszych zamiast zabrania samochodu.

Twoim celem będzie naturalna integracja aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Jak stracić tłuszcz z brzucha poprzez jedzenie?

Pamiętaj, że aktywność fizyczna nie jest skuteczna w utracie tłuszczu z brzucha, jeśli nie jest połączona z dietą . Chodzi o zmianę nawyków żywieniowych i wyeliminowanie niektórych potraw z talerza. Nie martw się, możesz zjeść wszystko. Musisz tylko zrównoważyć dietę i skoncentrować się na niektórych składnikach.

Między innymi należy pozbyć się złych tłuszczów podczas poszukiwania białka . Krótko mówiąc, unikaj spożywania zbyt dużej ilości tłuszczu i zbyt słodkich. Owoce i warzywa zawierają błonnik, który jest dobry do trawienia, szczególnie w celu eliminacji złych tłuszczów. Twój wysiłek będzie zależeć od rozmiaru, który chcesz stracić. Ponadto ważne jest, aby ćwiczyć ćwiczenia fizyczne, które pomagają wyeliminować tłuszcz z brzucha.

Zmień swój nawyk jedzenia

Aby stracić tłuszcz z brzucha w sposób naturalny i zrównoważony, musisz zaplanować długoterminową dietę. Chodzi o codzienne spożywanie zdrowej żywności o dużej zawartości składników odżywczych. Jeśli to możliwe, unikaj żywności przemysłowej, która zawiera dużo złych tłuszczów.

Aby uzupełnić spożycie białka w diecie, zaleca się faworyzowanie białek roślinnych. Ciało przyswaja je łatwiej i są to białka dobrej jakości, które pomagają w utracie tłuszczu z brzucha. Jest to dieta, która musi obliczyć wchłonięte kalorie, musisz tylko zrównoważyć swój nawyk jedzenia w ciągu dnia, a nawet tygodnia.

Efekt yoyo jest unikany, jeśli poświęcisz czas na jedzenie zdrowej, naturalnej żywności . Od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na smażony posiłek i lody, to sportowcy nazywają „Cheat Meal”, czyli posiłkiem, w którym zapominasz swojej diety. Może to być po prostu zjedzenie dużej tartiflette z przyjaciółmi, zorganizowanie rodzinnego grilla lub pójście na maksa w McDonalds!

Wiedz, że frustracja jest sprzymierzeńcem przybierania na wadze. Jeśli wywrzesz zbyt dużą presję na siebie , możesz doświadczyć efektu odwrotnego .

Będziesz musiał zjeść podwójną rację żywnościową lub przyjść do fast foodów, aby uspokoić umysł.

Aby uniknąć tego rodzaju zachowania, musisz być łagodny wobec swojego ciała. Słuchaj, aby poczuć głód i sytość. Nie możemy jeść więcej niż prośby naszego ciała. Jeśli zerwiesz tę więź, złe tłuszcze zaczną się osadzać.