Wszystko o liposukcji u mężczyzn

Overweight man measuring fat on his belly with green centimeter tape. Fat folds with scar closeup isolated on white background. Obesity concept

Mężczyźni coraz częściej szukają pomocy chirurgów kosmetycznych, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jedną z najbardziej popularnych procedur wśród nich jest liposukcja i liposculpture, która polega na ekstrakcji niepożądanych komórek tłuszczowych w ukierunkowany sposób, aby zmienić kształt i ujędrnić ciało. Jeśli chodzi o liposukcję u mężczyzn, mogą istnieć różne sposoby rozwiązania problemów specyficznych dla mężczyzn.

Liposukcja vs. Liposculpture: jaka jest różnica?

Liposukcja odbywa się poprzez wykonanie małych nacięć na ciele, aby wprowadzić pustą rurkę zwaną kaniulą. Gdy kaniula porusza się w głębszych warstwach tłuszczu, komórki są rozkładane i odkurzane z organizmu. Jest to wszechstronna procedura, która jest popularna wśród mężczyzn, ponieważ może koncentrować się na konkretnych obszarach problemowych, których nie byli w stanie rozwiązać poprzez samą dietę i ćwiczenia. Lekarz zaplanuje, ile tłuszczu należy usunąć i z jakich obszarów przed zabiegiem.

Niektórzy lekarze oferują również liposculpture, metodę podobną do liposukcji, ale stosuje się ją, aby stworzyć iluzję przyrostu mięśni poprzez przeniesienie tłuszczu w całym ciele, jak bardziej wyraźny sześciopak lub mięśnie piersiowe. To, czy lekarz zaleci liposculpture, czy liposukcję, zależy od pożądanych rezultatów, ale zawsze bierze się pod uwagę długoterminową konserwację. Problem z liposculpture polega na tym, że jeśli pacjent w przyszłości przybrałby na wadze, rzeźbione obszary mogą wyglądać nienaturalnie.

Czy istnieje różnica w liposukcji u mężczyzn i kobiet?

Wspólne obszary zainteresowań mężczyzn to podbrzusze, boki (uchwyty miłosne) i ramiona. Wielu zaczyna również prosić o piersi, uda, podbródek i szyję. Liposukcja i liposculptura jako procedura kosmetyczna nie zmienia się w zależności od płci pacjenta, ale brana jest pod uwagę szczególna anatomia. Odzyskiwanie nie jest inaczej. Pacjenci są w stanie wrócić do domu, gdy tylko znieczulenie ustąpi, i powinni unikać wysiłku przez około tydzień. Ten okres odpoczynku jest szczególnie ważny dla aktywnych mężczyzn.

Wszyscy pacjenci będą również chcieli pamiętać, że utrzymanie długoterminowego zdrowego stylu życia jest kluczem do utrzymania wyników zabiegu liposukcji tak długo, jak to możliwe. Możliwe są korekty w dół drogi, albo całkowicie na innym obszarze, albo w celu poprawy początkowych wyników po utracie wagi lub przybieraniu na wadze. Średni koszt liposukcji w USA wynosi 6000 USD, ale może się znacznie różnić w zależności od leczonego obszaru i zastosowanego znieczulenia podczas zabiegu.