Terapia światłe

Czy czujesz też, że nie jesteś w dobrym humorze zimą?
Czy czujesz, że jesteś przygnębiony bez prawdziwego powodu?

Zapewniamy, że nie jesteś sam w tym przypadku. Wpływa na ciebie tak zwane sezonowe zaburzenie afektywne , czasami skracane przez ekspertów skrótem TAS.

W tym artykule porozmawiamy o zaletach terapii światłem w celu skutecznego zwalczania sezonowych zaburzeń afektywnych. Przeczytaj, co się stanie, może znajdziesz rozwiązanie swojego problemu!

Co to jest sezonowe zaburzenie afektywne?

Czy pamiętasz, kiedy tej zimy miałeś wrażenie, że jesteś „płaski”, że masz morale w skarpetkach, że twoje dni były ponure?

Jest to sezonowe zaburzenie afektywne. Zasadniczo wynika to z braku ekspozycji na słońce. Rzeczywiście słońce wschodzi późno i zachodzi wcześnie. Jeśli pracujesz w biurze lub w sklepach, być może nie widzisz słońca na cały dzień. I to właśnie powoduje SAD.

SAD dotyka wielu ludzi, nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Jednak niewiele osób wie, jak rozwiązać ten problem.

Właśnie dlatego postanowiliśmy zrobić ten artykuł, którego celem jest zapewnienie skutecznego rozwiązania, które pozwoli ci nie cierpieć z powodu tej sezonowej depresji .

Jakie są objawy SAD?

Sezonowe zaburzenie afektywne jest widoczne poprzez różne objawy, które mogą wpływać na ciebie w całości lub w części. Oto niewyczerpująca lista:

 • Czujesz się jak na krawędzi, jesteś bardziej drażliwy i denerwujesz się z czasem daremnych powodów.
 • Czujesz się, jakbyś zawsze był senny, jakbyś miał problemy z przebudzeniem.
 • Czujesz, że twój mózg jest zdezorientowany .
 • Masz duży brak energii, jakbyś miał rozładowane baterie.
 • Kompensujesz to, jedząc więcej. Szczególnie słodkie lub ogólnie węglowodany. Pośrednio próbujesz zdobyć energię.
 • Nie chcesz rozmawiać z innymi. Ograniczasz interakcje społeczne, ponieważ inni łatwiej cię denerwują lub po prostu nie chcesz z nimi wchodzić w interakcje.
 • Nie chcesz już nic robić, nawet twoje pasje stają się ograniczeniami.
 • Masz wahania nastroju. Inni mogą cię scharakteryzować jako „zupa mleczna” lub „kapryśna”.

Zasadniczo objawy te występują w zależności od dnia, pogody i ekspozycji na słońce. Dlatego w dalszej części tego artykułu omówimy doskonałe rozwiązanie, które może ci pomóc, jeśli masz TAS.

Jakie jest ryzyko SAD?

Chociaż życie w ogóle nie jest przyjemne, sezonowe zaburzenia afektywne nie stanowią poważnego ryzyka.

Jednak życie jest bardzo trudne i może być prawdziwym obciążeniem w codziennym życiu.

Wśród ryzyk można znaleźć:

 • Łatwo się wkurzasz, co utrudnia interakcje społeczne.
 • Tracisz wydajność w pracy, brak koncentracji, stratę czasu.
 • Przyrost masy ciała i zła dieta.
 • Niski poziom energii, który ogranicza twoje działania. Co z czasem może mieć bardzo negatywny wpływ na twoje zdrowie.
 • Depresja.

Oczywiście większość ryzyk nie jest „śmiertelna”. Mogą jednak stanowić poważny problem, który może zniszczyć codzienne życie.

Oto nasze rozwiązanie.

Co to jest terapia światłem?

Terapia światłem to rozwiązanie, które pozwala symulować ekspozycję na słońce.

Wystawienie się na tak zwane światło „szerokiego spektrum” symuluje promienie słońca na ciele.

Oprócz tego, że jesteśmy niezbędnym sprzymierzeńcem przeciwko sezonowej depresji, o której mówiliśmy od początku tego artykułu, terapia światłem poprawia i aktywuje wzrost komórek, wzmacnia układ odpornościowy, a nawet stymuluje procesy gojenia twoje ciało.

Dlaczego terapia światłem może być rozwiązaniem przeciw sezonowym zaburzeniom afektywnym?

SAD w większości przypadków wiąże się z brakiem ekspozycji na słońce.

Terapia światłem jest zatem rozwiązaniem kompensującym ten brak światła słonecznego poprzez ekspozycję na światło o szerokim spektrum, które zapewnia zastosowanie lampy do terapii światłem.

Wystawiając się codziennie na tego typu lampę, twoje ciało będzie miało wrażenie odbijania promieni słonecznych, co pozwoli ci korzystać ze wszystkich zalet tego.

Jak zrobić terapię światłem?

Istnieje kilka sposobów skorzystania z terapii światłem. Ale w tym artykule zamierzamy opracować tylko dwa z nich, które według nas to te, które są najłatwiejsze do wdrożenia, w szczególności przy założeniu.

Lampa do terapii światłem

Wiele marek oferuje lampy do terapii światłem. Możesz znaleźć różne moce i kilka różnych rozmiarów.

Później zrobimy komparator lamp do terapii światłem, ale w tej chwili radzimy zajrzeć bezpośrednio do Internetu, który byłby dla Ciebie najlepszy zgodnie z odpowiednim stosunkiem jakości do ceny.

Symulator świtu

Symulatory łopatkowe stanowią doskonałą alternatywę dla lamp do terapii światłem. Symulują one również promienie słoneczne od świtu do wschodu słońca.

Poza tym, że możesz obudzić się w zdrowszy sposób niż z prostym budzikiem, który emituje sygnał dźwiękowy i powala cię rano, symulator świtu pozwoli ci obudzić się w znacznie bardziej naturalny sposób dla ludzkiego ciała.

Terapia światłem, proste i skuteczne rozwiązanie

Oczywiście podstawowa inwestycja jest konieczna do zakupu lampy lub symulatora świtu. Ale ta inwestycja niewątpliwie pozwoli ci wyjść z sezonowej depresji, która może zniszczyć twoje codzienne życie.