SPA nad Morzem Martwym

Konsumenci coraz częściej sięgają po naturalne kosmetyki. Coraz większa świadomość szkodliwości różnych składników używanych w branży kosmetycznej sprawia, że ludzie poszukują naturalnych rozwiązań. Warto wiedzieć po jakie produkty sięgać, aby rzeczywiście korzystać z dobrodziejstw natury.

Właściwości minerałów z Morza Martwego

Morze Martwe uznawane jest źródło składników o niezwykłych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych. Dlatego też producenci kosmetyków chętnie sięgają po minerały pochodzące z tego akwenu, a konsumenci doceniają działanie takich produktów. Morze Martwe bogate jest w składniki takie jak magnez, potas, wapń, węglany, siarczany oraz bromki. Stężenie tych składników jest nieporównywalnie wyższe niż w przypadku innych mórz i oceanów. Składniki używane do produkcji naturalnych kosmetyków to między innymi:

– potasowo-magnezowa sól, bogata w magnez, potas, brom oraz w wapń

– błoto z Morza Martwego, działające relaksująco, oczyszczająco i ujędrniająco

Soli i błota używa się nie tylko do produkcji kosmetyków. Kąpiele w soli z Morza Martwego oraz okłady z błota dają niezwykłe efekty. Skóra jest po nich oczyszczona, wygładzona i napięta. Te naturalne składniki wykorzystywane są do rehabilitacji mięśni i stawów, walki z trądzikiem i cellulitem czy leczeniu różnych chorób skóry.

Naturalne kosmetyki z minerałami z Morza Martwego

Nie każdy ma możliwość pojechania nad Morze Czarne i skorzystania z zabiegów na miejscu. Na szczęście właściwościami niezwykłych minerałów można cieszyć się dzięki producentom naturalnych kosmetyków. Do stworzenia tego typu preparatów wykorzystywana jest przede wszystkim sól oraz błoto. Na ich bazie powstają szampony i maski do włosów, maseczki do twarzy o różnych właściwościach (nawilżające, regenerujące czy oczyszczające), kremy do twarzy i do rąk, pasty do zębów, mydła czy balsamy do ciała. Szukając produktów, które zawierają w sobie oryginalne, sprowadzane znad Morza Martwego minerały, należy wybierać kosmetyki tylko od sprawdzonych producentów. Do takich z pewnością można zaliczyć marki takie jak Mokosh, Apis czy Mineralium. Do produkcji tego typu kosmetyków, oprócz minerałów z Morza Martwego, użyto też innych drogocennych składników takich jak naturalne olejki (np. arganowy) czy masło shea, dzięki czemu pielęgnacyjne działanie produktów jest jeszcze silniejsze.