Najczęstsze problemy intymne kobiet po 50 latach

W wieku 50 lat wykonywanie czynności nie jest już tak łatwe, jak gdybyśmy mieli 25 lat. Dorosłość to wiek, w którym trzeba zmierzyć się z wieloma problemami, szczególnie u kobiet. Mogą to być proste problemy zdrowotne, takie jak znacznie bardziej intymne problemy zdrowotne. Te problemy zdrowotne mogą przybierać różne formy i mieć znaczny negatywny wpływ na codzienne życie kobiety i życie jej małżeństw.

Problem 1: Menopauza

Menopauza jest chorobą, która powoduje intensywne zmiany hormonalne u kobiet. Zjawisko to występuje zwykle u osób w wieku 45–55 lat. Może objawiać się na różne sposoby. Jednym z najczęstszych objawów jest gorący błysk. Częściej występują u kobiet po pięćdziesiątce. Stanowią one zaburzenie fizyczne i są bardzo krępujące dla tych, którzy cierpią z tego powodu. Czasami nazywane są „nocnymi potami” lub po prostu „poceniem się”. Uderzenia gorąca powodują nagłe, przemijające uczucie gorąca na twarzy i szyi. Zwykle towarzyszą im pocenie się i dreszcze. Pojawiają się zwłaszcza w nocy, w niekontrolowany i zmienny sposób. Ten rodzaj zmiany hormonalnej może być również źródło infekcji takich jak kandydoza , wywołana przez Candida Albicans, mikroorganizm zwykle regulowany naturalnie przez układ trawienny.

Niedobór estrogenów i androgenów spowodowany wiekiem może powodować suchość pochwy, naznaczoną słabszym i szybkim smarowaniem układu rozrodczego kobiet. Ten problem może sprawić, że stosunek będzie bolesny dla towarzyszy, a nawet może spowodować obrażenia u obu płci.

Problem 2: Niższe libido

Kochanie się jest jedną z podstawowych potrzeb pary. Z przykrością informuję, że od pewnego wieku kobiety nie uważają już tej potrzeby za taką. Ten problem nie jest w żaden sposób objawem braku zainteresowania twoją żoną tobą. W rzeczywistości spadek libido jest spowodowany zaburzeniem hormonalnym u kobiet. Stopniowo traci ochotę na seks.

Problem 3: Nietrzymanie moczu

Od 50 roku życia kobiety mogą cierpieć na nietrzymanie moczu lub wyciek moczu. Nietrzymanie moczu tłumaczy się niemożnością zatrzymania moczu między oddawaniem moczu. Kobieta ma zatem straty moczu, od czasu kiedy idzie do toalety.

W szczególności odpowiedzialny jest za to jeden narząd: zwieracz. Jest to zestaw dwóch mięśni, które pomagają utrzymać sikanie w żeńskich drogach moczowych. Jednak na przykład po zaburzeniu czynności układu moczowego lub urazie może to mieć wpływ na zwieracz. I to kobiety w wieku powyżej 50 lat są najbardziej narażone na wyciek moczu.

Problem 4: Hemoroidy

Z wiekiem jednym z głównych zagrożeń dla zdrowia jest nic innego jak ataki hemoroidów. W rzeczywistości jest to zapalenie żył zlokalizowanych na poziomie odbytnicy i odbytu. Czasami mogą być bardzo bolesne. Kryzys hemoroidów często wydają się krwawienie z odbytu i jelit, ruch może być dla tych kobiet jak koszmar. Ten problem może powodować dyskomfort u tych, którzy go noszą, i znacząco wpływać na ich jakość życia.

Zapewniamy, że jeśli wkrótce osiągniesz lata pięćdziesiąte, problemy te nie są systematyczne i w większości istnieją rozwiązania. Wystarczy regularnie konsultować się z lekarzem i dbać o zdrowe i zrównoważone życie.