Jedzenie z nudów – jak uporać się z tym szkodliwym nawykiem?

Powodów do podjadania znajdzie się cała lista, a najczęściej po przekąskę sięgamy z nudów lub ze stresu. Niestety spędzanie wolnego czasu na jedzeniu skutkuje przybieraniem na wadze. Poza tym podjadanie można porównać do nałogu- jest to trudne do zwalczenia, lecz nie niemożliwe.

Dlaczego z nudów sięgamy po jedzenie?

Bezczynność, monotonia, brak stymulujących bodźców wywołują nudę, czyli stan emocjonalny, który jest odczuwany, gdy brakuje pozytywnych wrażeń. Można powiedzieć, że nuda to inaczej głód emocjonalny, który bardzo często jest zaspokajany spożywaniem pokarmów. Procesy fizjologiczne organizmu ludzkiego sprawiają, że jedzenie jest pozytywnym bodźcem, który kompensuje głód emocjonalny. To uczucie radości sprawia nie tylko spożywanie produktów bogatych w cukier, lecz sama czynność jedzenia sprawia przyjemność.

Jak zorganizować czas, by przestać podjadać?

Aby przestać podjadać z nudów, konieczne jest zorganizowanie sobie wolnego czasu, tak by zaspokoić swoje potrzeby emocjonalne. Jednak czasem nie wystarczy odpowiednie planowanie każdej wolnej chwili, ponieważ wybierając bierny wypoczynek, najczęściej pojawia się chęć do przełamania nudy i opróżnienia lodówki. Dlatego ważne jest, aby zajęcia w ciągu dnia były zajmujące w takim stopniu, by w głowie nie pojawiła się myśl o sięgnięciu po przekąskę. Dlatego spędzając czas aktywnie, np. ćwicząc lub wykonując różne czynności, podczas których dłonie są zajęte, najprawdopodobniej chęć na jedzenie nie będzie towarzyszyła. Ruch spowoduje nie tylko brak głodu emocjonalnego, ale również przyczyni się do utrzymania prawidłowej masy ciała lub pomoże wrócić do szczupłej sylwetki.

Suplementy diety na odchudzanie pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

Praca nad prawidłowymi nawykami nie należy do najłatwiejszych, lecz nie można się poddawać, a zwłaszcza nie na początku drogi. Aby zmienić nawyki, trzeba wytrwać w swoich postanowieniach minimum 21 dni. Podjadanie jest złym nawykiem, skutkującym przybieraniem na wadze, dlatego trzeba go zamienić na korzystne dla zdrowia i sylwetki przyzwyczajenia. Planowanie jadłospisu na każdy dzień jest pierwszym krokiem do dobrej zmiany. Drugim krokiem jest trzymanie się założonego planu, nie przez miesiąc, czy dwa, lecz już zawsze. Aby poprawić metabolizm, przyspieszyć odchudzanie, warto znaleźć odpowiednie dla siebie suplementy diety na odchudzanie. Suplement razem z prawidłowym żywieniem i aktywnością fizyczną jest receptą na sukces u wielu osób zmagających się z nadwagą oraz nałogowym podjadaniem. W problemie nadmiernego uczucia głodu i chęci na słodycze również pomóc mogą suplementy diety na odchudzanie, których największy wybór jest w aptekach.