Jakie ekologiczne produkty wybrać dla niemowlaka?

Przyjście dziecka na świat jest wyczekiwanym wydarzeniem, które wymaga dobrego przygotowania i skompletowania wszystkich potrzebnych produktów. Najlepiej jest sięgać po ekologiczne dobra, które są nie tylko polecane dla dzieci, ale również nie szkodzą naturalnemu środowisku.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne produkty dla dzieci?

Jednym ze sposobów okazywania miłości dziecku jest dbanie o nie o każdej porze dnia i nocy. Troska polega również na stosowaniu dobrej jakości produktów, które są nie tylko bezpieczne, ale równocześnie zapewniają pożądany komfort i nie powodują podrażnień. Zacznijmy od kosmetyków, które pod żądnym względem nie mogą być wybierane przypadkowo, gdyż skóra noworodka jest kilka razy cieńsza niż skóra osób dorosłych. Należy zauważyć, że dziecko nie ma wykształconych warstw naskórka oraz funkcji termoizolacyjnych, stąd każda ze stosowanych substancji drażniących wywołuje nie tylko alergie, ale także przenika przez skórę.

Do pielęgnacji najlepiej sprawdzą się emolienty, które powinny zawierać cenne oleje, a wśród nich olej migdałowy, olej słonecznikowy, olej jojoba, olej sezamowy, olej z oliwek extra virgin. Stosowanie ekologicznych kosmetyków pozwala chronić dziecko przed szkodliwą chemią i składnikami, które wywołają więcej szkody niż pożytku. Jeżeli do pielęgnacji dziecka nie stosuje się delikatnych środków myjących, trzeba liczyć się z przesuszeniem skóry, często występują również inne objawy skórne albo rany, które nie chcą się zagoić. W składzie kosmetyków nie mogą znaleźć się takie dodatki jak SLS, SLES, PEG, silikony, barwniki czy sztuczne substancje zapachowe.

Pieluchy wielorazowe to kolejny wybór rodziców, którzy pragną wychowywać dzieci w zgodzie z ekologicznym stylem życia. Pieluchy mają wymienne wkłady, a kiedy zostaną zabrudzone, wystarczy je wyprać i używać na nowo, aż do momentu, gdy staną się za małe. Wielorazowe pieluchy są przede wszystkim trwałe, pozwalają uniknąć generowania odpadów, a także mają bardzo dobry wpływ na skórę dziecka. Jeśli szukasz dobrych pieluch bambusowych, kliknij ten link https://zwoltex.pl/pieluszki-bambusowe-100. Pieluchy wielorazowe to wybór świadomych rodziców, którzy chcą nie tylko dbać o swoją pociechę, ale równocześnie myślą o planecie.