Jakich prezerwatyw powinien używać alergik?

W dzisiejszych czasach świadomość seksualna ludzi jest naprawdę duża, chociaż zdarzają się wyjątki. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że każde mechaniczne zabezpieczenie, chroniące przed niechcianą ciążą i chorobami musi być dobrej jakości, inaczej po prostu ryzykujemy swoje zdrowie.

Jakie rodzaje mechanicznych zabezpieczeń znajdziemy na rynku?

Najstarszym znanym zabezpieczeniem mechanicznym, który ma za zadanie ochronić kobietę przed ciążą, a obu partnerów seksualnych przed przeniesieniem ewentualnych chorób, jest prezerwatywa. Dawniej były tworzone ze skór zwierzęcych, jelit, czy też ze srebra. Na szczęście z czasem zaczęto je wytwarzać z naturalnego kauczuku, zwanego również lateksem. Powoli na rynek zaczęły też wchodzić różne wersje prezerwatyw, które dopasowując się do oczekiwań i wymagań klientów, zaczęły zdobywać coraz szerszy zasięg wpływu. W tej chwili każdy z nas jest w stanie znaleźć sobie w tej sferze coś dla siebie, a warto wiedzieć, że można zakupić prezerwatywę nie tylko dla mężczyzny, ale również dla kobiety – to mniej znane i mniej wygodne zabezpieczenie, ale istnieje i spełnia taką samą funkcję, jak wersja dla mężczyzn. W sklepach, aptekach i automatach możemy zakupić różnego rodzaju prezerwatywy, począwszy od klasycznych w rozmiarze, kształcie i wyglądzie, aż do zupełnie oryginalnych, smakowych i zapachowych. Dla osób żądnych intensywniejszych doznań znajdą się wersje z prążkami lub wypustkami, a dla tych, którzy preferują w sypialni również doznania wizualne, znajdą się również wersje świecące w ciemności. Są również wersje z dodatkowym nawilżeniem, mocniejszym płynem plemnikobójczym, czy też pokryte lubrykantami rozgrzewającymi lub chłodzącymi. Tak naprawdę wszystko jest kwestią naszej wyobraźni i oczekiwań, które mamy, bo z dostępnych na rynku produktów na sto procent wybierzemy coś dla siebie.

Czy prezerwatywa powstaje tylko z lateksu?

Dawniej prezerwatywa była tworzona z materiałów, które dzisiaj trudno byłoby nazwać komfortowymi lub nawet higienicznymi. Jednak w dobie dzisiejszych czasów nawet lateks nie jest dla wszystkich odpowiedni. Niestety, w pierwszej chwili rewolucyjny, świetny materiał z czasem okazał się mocno uczulający. Naturalny kauczuk powoduje u niektórych bardzo nieprzyjemne doznanie, w tym suchość pochwy, wysypki, czy też zaczerwienienia. Jest to też materiał dosyć gruby, który u niektórych osób znacznie zmniejsza przyjemne odczucia płynące ze stosunku. Warto wiedzieć, że prezerwatywy są dzisiaj robione także z poliizoprenu, poliuretanu i żywicy AT-10, które nie uczulają, a są przy tym zdecydowanie cieńsze niż lateks. Wymienione materiały są bardzo wytrzymałe, mimo że faktycznie są znacznie cieńsze. Ich zalety to więc nie tylko brak nieprzyjemnego działania wśród alergików, ale również przyjemniejsze, bardziej naturalne doznania podczas stosunku. Warto korzystać z najlepszych możliwych rozwiązań, szczególnie przy takim temacie.