Jaki jest najlepszy magnez – lek, suplement, a może dieta?

Magnez jest pierwiastkiem, który ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu., Odpowiada między innymi za prawidłową pracę mięśni oraz wspomaga pracę szarych komórek, poprawiając pamięć i wspomagając koncentrację. Niedobory magnezu osłabiają organizm i zaburzają jego pracę.

Skutki niedoboru magnezu

Ciągle słyszy się o konieczności uzupełniania niedoborów magnezu. Nie bez powodu, ponieważ ten pierwiastek odpowiada za wiele ważnych funkcji. Suplementy diety czy magnez lek pomagają zadbać o prawidłowy poziom tego składnika i dzięki temu wyeliminować objawy takie jak:

– skurcze mięśni

– zaburzenia koncentracji

– uczucie zmęczenia

– bezsenność

– osłabienie włosów i paznokci

– zaburzenia miesiączkowania

Magnez lek pomaga w regulacji napięcia mięśni oraz wspomaga pracę układu nerwowego. Pomaga też wyeliminować uczucie zmęczenia oraz problemy ze snem. Ma też dobry wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jak widać, niedobory magnezu mogą negatywnie odbić się na pracy całego organizmu.

Magnez lek, czyli jak zadbać o odpowiedni poziom magnezu w organizmie?

W przypadku stwierdzenia niedoborów magnezu warto zadbać o jego uzupełnienie. Magnez lek to dobry i szybki sposób na uzupełnienie niedoborów tego składnika w organizmie. Jednak warto też zadbać o właściwą dietę, bogatą w magnez. Aby naturalne zwiększyć poziom magnezu w organizmie należy regularnie spożywać produkty takie jak pełnoziarniste kasze (np. kasza gryczana). Picie wody, o wysokiej zawartości magnezu, również korzystnie wpłynie na zdrowie. Zdrową i bogatą w magnez przekąską są ziarna słonecznika, nasiona dyni, orzechy i migdały. Raz na jakiś czas można też pozwolić sobie na gorzką czekoladę. Warto też pamiętać, że produkty takie jak kawa, herbata czy alkohol utrudniają przyswajanie magnezu i zmniejszają jego stężenie we krwi. Magnez lek w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą powinien wystarczyć w zapewnieniu odpowiednich dawek tego niezwykle ważnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składnika.