Jak zadbać o mocne i zdrowe paznokcie

Piękne paznokcie podkreślają piękno naszych dłoni i stóp. Zdrowe paznokcie są wyraźne z wyraźnymi skórek i białym kolorem, podczas gdy niezdrowe paznokcie są obarczone wgnieceniami, wypukłościami i często mają żółty odcień. Właściwa pielęgnacja paznokci jest tak samo ważna dla naszego zdrowia i urody, jak odżywianie skóry i odżywianie się. Nasze paznokcie zawierają białko zwane keratyną, które rośnie z obszaru u podstawy paznokcia pod skórką, dzięki czemu paznokcie dobrze się rozwijają dzięki białkom i witaminom B.

Zdrowe paznokcie są jędrne, mają jednolity kolor i szybko rosną.

Wypielęgnowane, wypolerowane paznokcie wyglądają zmysłowo i seksownie. Kreatywne zdobienia paznokci to idealna warstwa wierzchnia dla zdrowych paznokci. Utrzymanie silnych i atrakcyjnych paznokci jest łatwiejsze niż myślisz.

5 porad dotyczących utrzymywania silnych i zdrowych paznokci

Nawilż skórki

Twoje skórki zapewniają warstwę ochronną u podstawy paznokcia. Jeśli odetniesz je zbyt daleko, spowodujesz obrażenia. W ramach regularnej pielęgnacji paznokci wcieraj krem ​​nawilżający w okolice naskórka. Pomaga to wyeliminować infekcje, zaczerwienienia i obrzęki, które mogą być spowodowane uszkodzonymi skórkami.

Utrzymuj swoje paznokcie suche i czyste

Pomaga to zapobiegać rozwojowi bakterii pod paznokciami. Paznokcie nasączone wodą mogą prowadzić do cienkich, rozdwojonych, delikatnych paznokci. Pomaga nosić gumowe rękawiczki podczas mycia naczyń lub czyszczenia.

Trzymaj paznokcie przycięte

Podobnie jak nasze włosy są zdrowsze dzięki okazjonalnym przycięciom, tak samo jak nasze paznokcie. Regularne przycinanie paznokci pomaga złagodzić zaczepy, zawieszki i pękanie. Za pomocą pilnika do paznokci wygładź krawędzie paznokcia. Bufor do paznokci działa również cuda, aby utrzymać powierzchnię paznokci miękką i wolną od fałd.

Biotyna

Twoje paznokcie potrzebują witamin i pożywnych pokarmów, aby rosły silne i zdrowe. Oprócz białka, witamina B Biotyna pomaga złagodzić słabe, łamliwe paznokcie. Biotyna, przyjmowana jako suplement lub w żywności, pomaga wzmocnić i wyhodować paznokcie. Pamiętaj, że biotyna pomaga uniknąć pękania.

Zastosuj przezroczystą warstwę ochronną lakieru do paznokci

Wiele firm oferujących paznokcie sprzedaje produkty do lakierowania bezbarwnego, specjalnie zaprojektowane w celu ochrony i utwardzenia paznokci. Nałóż tę warstwę ochronną samodzielnie lub pod kolorowym lakierem. Ten lakier bazowy odżywia paznokieć, a także działa jako podkład do lakieru.

Mocne, zdrowe paznokcie, zwieńczone kolorowymi, kreatywnymi lakierami i zdobieniami do paznokci, są wspaniałe i efektowne. Zdrowe dłonie i paznokcie wyglądają młodzieńczo i ładnie. Dbanie o paznokcie nie trwa długo, a nagrody warte są czasu i wysiłku. Trochę uwagi i połysku bardzo pomaga w utrzymaniu miękkich, elastycznych, pięknych dłoni i paznokci.
Trend mody w tej chwili polega na posiadaniu schludnych, naturalnych, krótszych paznokci, ale jak wiedzą wszystkie dziewczęta glamour, w modzie nie ma żadnych ustalonych reguł. Długie paznokcie są również eleganckie i fajne, więc idź z tym, co działa dobrze dla Ciebie!