Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów?

Zakup szamponu jest mylącym przedsięwzięciem. Nawilżające, wzmacniające, bezpieczne dla koloru, wygładzające, pogrubiające – hasła na butelce utrudniają wybór. A skąd ludzie wiedzą o odpowiednim szamponie do włosów? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! To już nie jest gra głowy, jeśli wiesz, jak i czego szukać.

Wskazówki, jak wybrać odpowiedni szampon – wybór szamponu na podstawie rodzaju skóry głowy

Znajomość zastosowania i zalet szamponu jest ważna dla każdej osoby, ponieważ stanowi on część pielęgnacji mężczyzn. Szampony przeznaczone do czyszczenia i usuwania brudu oraz nadmiaru oleju ze skóry głowy i włosów. Chociaż możesz myśleć, że szampony dotyczą tylko włosów, równie ważne jest, aby wziąć pod uwagę skórę głowy podczas korzystania z szamponu.

Krótko mówiąc, odżywki przeznaczone są na koniec włosów, a szampony na skórę głowy i cebulki.

Szampon do skóry tłustej

Ludzie, którzy mają tłuste lub tłuste skóry głowy, są tymi, którzy zmagają się z maksymalnym problemem w poszukiwaniu odpowiedniego szamponu. Jeśli jesteś także jednym z nich, to na pewno też próbowałeś wszystkiego, od przechodzenia przez kilkanaście szamponów po codzienne mycie (nawet dwa razy dziennie). Ale nic nie pomaga kontrolować nadmiaru oleju i produkcji sebum. Co więc robić? Przestrzegaj tych prostych zasad

 • Unikaj nawilżania, nawilżania i wygładzania szamponów. Należy również unikać szamponów, które są dobre dla kręconych włosów, ponieważ mają tendencję do dodawania nadmiernej wilgoci do skóry głowy.
 • Poszukiwanie szamponu o właściwościach zwiększających objętość, wzmacniających lub równoważących, ponieważ są to produkty nie nawilżające, które pomagają skutecznie usunąć nadmiar oleju ze skóry głowy.
 • Wyjaśniające szampony mogą przynieść ogromne korzyści, jeśli nie zostaną nadmiernie wykorzystane, ponieważ nadużywanie ich może wysuszać skórę głowy. Należy pamiętać, że sucha skóra głowy może stymulować większą produkcję oleju i sebum.
 • Szampon 2 w 1 pomaga pozbyć się tłustej skóry głowy, która jest techniką mycia włosów dwoma oddzielnymi szamponami, które zaspokajają różne potrzeby – jedną formułę szamponu do tłustej skóry głowy, a drugą do mycia poniżej korzeni.
 • Wmasuj szampon dobrze w skórze głowy, aby rozbić molekuły oleju i dobrze je usunąć
 • Unikaj stosowania odżywki na skórze głowy i cebulkach włosów. Skoncentruj się na środkowym wałku i końcach włosów. Dobrze spłucz

Szampon do suchej skóry głowy

Wybór odpowiedniego szamponu to pierwsza linia obrony dla suchej, swędzącej lub łuszczącej się skóry głowy. Eliminuje niewygodne, czasem krępujące warunki, które mogą wystąpić. Twój szampon nie powinien powodować problemów, gdy masz już tak wiele do zrobienia. Możesz wypróbować niektóre ze sprawdzonych wskazówek, aby uniknąć suchej skóry głowy

 • Nie używaj szamponów z etykietami takimi jak wzmacniające, wzmacniające i zwiększające objętość. Produkty te usuwają wilgoć, która jest niezbędna dla twoich włosów i skóry głowy.
 • Osoby, które mają lekko suchą skórę głowy, z niewielkim lub bez swędzenia lub łuszczenia się, mogą używać szamponów o właściwościach nawilżających, nawilżających i wygładzających, ponieważ sprzyjają zatrzymywaniu wilgoci, co może być korzystne dla skóry głowy.
 • W przypadku wyjątkowo suchej, łuszczącej się i swędzącej skóry głowy używaj szamponów przeznaczonych wyłącznie do suchej skóry głowy. Mentol i drzewo herbaciane to składniki, które mogą pomóc w zatrzymaniu wilgoci.
 •  Należy unikać szamponów z siarczanami, ponieważ bardzo wysuszają włosy i skórę głowy.
 • Właściwe umycie szamponem jest bardzo ważne, aby uzyskać najlepsze rezultaty Wybór szamponu na podstawie rodzaju włosów Gdy twoja skóra głowy nie jest ani zbyt sucha, ani tłusta, możesz wybrać szampon, który pasuje do pożądanych rezultatów.

Przed Tobą następujący wybór szamponów

 • Szampon nawilżający – doskonale nawilża, dodaje włosom blasku i gładkości. Najlepsze do grubych, kręconych lub grubych włosów.
 • Szampon zwiększający objętość – idealny wybór dla cienkich lub wiotkich włosów, aby dodatkowo wzmocnić.
 • Szampon wzmacniający – powinien być stosowany przez osoby z uszkodzonymi, nadmiernie przetworzonymi, rozjaśnionymi, osłabionymi lub łamliwymi włosami, ponieważ zwykle zawierają dodatkowe białko.
 • Szampon równoważący – niezbyt nawilżający, ale nie wysusza włosów.
 • Szampon wygładzający – zwykle bogaty w środki wygładzające i nawilżony, które pomagają uszczelnić naskórek.
 • Szampon do włosów kręconych – ma właściwości nawilżające, ze składnikami zmniejszającymi puszenie się włosów.

Jak często należy myć włosy szamponem?

Istnieje wiele zamieszania, jeśli chodzi o częstotliwość mycia włosów szamponem? Różni ludzie mają różne zdanie na ten temat. Według ekspertów dwa do trzech razy w tygodniu wystarczy, aby utrzymać włosy w czystości. Ale jeśli pracujesz w miejscu, które bezpośrednio wpływa na czystość Twoich włosów, jak kuchnia, czy fabryka, zaleca się codzienne mycie włosów. Wybierając ten drugi przypadek, upewnij się, że używasz lekkiego i nawilżającego szamponu; w przeciwnym razie częste mycie ma tendencję do usuwania naturalnego oleju ze skóry głowy i prowadzi do łupieżu i suchych włosów.

Obecnie szampony są dostępne w różnych formach, które dotyczą różnych rodzajów włosów i problemów. Dlatego wybranie tego, który pasuje do twojej skóry głowy i rodzaju włosów, wymaga analizy i zebrania wiedzy na ten temat.