Jak radzić sobie z problemem popękanych pięt?

Wiele problemów dbania o własne ciało może spędzać sen z powiek, ale pękające pięty to nie tylko kwestia estetyczna. To źródło problemów, które się nawarstwiają, jeśli nie znajdziemy dobrego sposobu na ich zażegnanie. Nawilżanie to nie wszystko. To tylko jeden z elementów odpowiedniej pielęgnacji.

Jak systematycznie dbać o pięty?

Zrogowaciała skóra na piętach kusi i motywuje do codziennych peelingów przy pomocy pumeksu. Niestety wiele osób wcale nie zdaje sobie sprawy, jakie szkody powodują u siebie codziennym zdzieraniem martwego naskórka. Warto wstrzymać się ze zbyt częstym używaniem pumeksu z prostego powodu. Jeśli będziemy w ten sposób traktować nasze pięty codziennie, to efekt będzie zupełnie odwrotny. Skóra pobudzona do działania zacznie narastać bardziej, przez co nasze pięty zamienią się w skorupę, której nie będziemy w stanie w żaden sposób nawilżyć. Popękane pięty to w takiej sytuacji tylko kwestia czasu. Jeśli jednak zaniechamy takiego działania, zmieniając je na cukrowy peeling co drugi lub trzeci dzień, to już po dwóch, trzech tygodniach zobaczymy efekty. Oczywiście jest to proces długotrwały, ale zdecydowanie warto zachodu. Codzienna pielęgnacja pięt powinna się też wiązać z używaniem kremu z mocznikiem, który warto wcierać w stopy zarówno rano, jak i wieczorem. Na dzień proponowane są kremy lżejsze, natomiast na noc bardziej treściwe – jeśli nakładamy grubą warstwę, warto poczekać, aż większość kremu się wchłonie, a następnie założyć na stopy grubsze, bawełniane skarpetki, które zapewnią jeszcze lepsze wchłanianie składników z pozostałej warstwy kremu, która jeszcze nie zdążyła się wchłonąć. Jeśli nasze pięty będziemy traktować należycie, to nie będą pękać, a skóra na nich stanie się delikatna, elastyczna i gładka.

Jakie zabiegi można stosować na popękane pięty?

Niestety, jeśli doprowadziliśmy do stanu, w którym nasze pięty zaczęły pękać, musimy udać się do podologa, który oceni problem i sprawdzi, z czego on wynika. Czasami może to być stadium, w którym żadne kremy nie będą nam w stanie pomóc, a jedynym wyjściem będą konkretne zabiegi u specjalisty. Popękane pięty to problem, któremu naprawdę warto zapobiegać. W aptekach i drogeriach mamy tak dużą różnorodność produktów, że każdy z nas będzie w stanie znaleźć tam coś dla siebie. Jeśli nasza skóra ma do tego tendencje, a my chcemy utrzymać stan zdrowych stóp jak najdłużej, warto co jakiś czas stosować na nich złuszczanie enzymatyczne, które pozwoli na wygładzenie skóry w maksymalnym stopniu. Trwa to zwykle około dwóch tygodni, ale wystarczy, że powtórzymy zabieg co trzy lub cztery miesiące. W sklepach dostępne są skarpetki złuszczające, które są stworzone właśnie w tym celu. Warto jednak pamiętać o codziennej pielęgnacji i używać dobrych kremów z odpowiednim stężeniem mocznika. Dostępne w sklepach produkty są w stanie pomóc nam zachować zdrowe stopy przez cały rok.