Jak odbudować suche, zniszczone dłonie?

Codzienne praca, stres, brak czasu na chwile relaksu i ciągłe zabieganie to rzeczy, które nie sprzyjają dbaniu o własne zdrowie, a co dopiero o wygląd. Kobiety starają się zwykle dbać o swoją powierzchowność, jednakże u każdej z nich może nastąpić moment, w którym nie będą miały na to siły.

Od czego zacząć odbudowę skóry dłoni?

Jeśli przestaniemy pić odpowiednią ilość płynów w ciągu doby, a sprzątanie, prace ogrodowe, czy też wszelkie czynności związane z remontami będziemy wykonywać bez rękawiczek, to po jakimś czasie bardzo odbije się to zarówno na naszym zdrowiu, jak i na wyglądzie naszych dłoni. Jeżeli je zaniedbamy, narażając na kontakt ze środkami chemicznymi i ciągłym wysuszeniem poprzez częste mycie, możemy doprowadzić do naprawdę nieciekawego stanu. Wysuszona skóra dłoni traci elastyczność, zaczyna łatwiej przyjmować nawet najmniejsze pyłki, a na jej powierzchni zaczynają się tworzyć zrogowacenia i mało estetyczne plamy. Jeśli nie zareagujemy, możemy to opłacić nie tylko kiepskim wyglądem, ale również i bólem popękanych dłoni. Jeśli nie pomagają już stosowane kilka razy dziennie kremy to znak, że czas zająć się rękami na poważnie. Pierwszym krokiem powinien być cukrowy peeling z oliwką, który przyniesie nam, chociaż chwilowe ukojenie. Jeśli wsypiemy na dłonie łyżeczkę cukru i wlejemy na to łyżeczkę oliwy, stworzymy świetny nawilżający peeling. Warto przed położeniem się spać, wykonać na dłoniach taki zabieg, aby następnie położyć na nie maseczkę parafinową, nałożyć bawełniane rękawiczki i iść w nich spać. Tak możemy działać nawet kilka dni z rzędu, jednakże musimy też wprowadzić w swój dzień przyzwyczajenia, o których zapomniałyśmy wcześniej: po każdym myciu wsmarowujemy w dłonie krem, do każdej czynności z użyciem płynów lub inny środków chemicznych zakładamy rękawice, pijemy więcej wody.

Czy warto stosować kosmetyki przeznaczone do skóry wrażliwej?

Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych kosmetyków, które są w stanie, przy systematycznym stosowaniu uratować skórę naszych dłoni. Bardzo znana i lubiana Neutrogena, popularny Cetaphil, czy też Mixa. Każdy z tych producentów ma w swojej ofercie pozycję kremów przeznaczonych do wysuszonej skóry dłoni. Świetne składy i konsystencje działają cuda, a regularnie stosowane na pewno przywrócą dłoniom ich młodzieńczy wygląd. Dobry krem powinien odżywić naszą skórę, przynosząc natychmiastową ulgę, poprawiając jej elastyczność i wygląd. W zależności od kosmetyku wchłonie się on szybciej lub wolniej, jednakże warto pamiętać, by nie zawierał w składzie wody. Każdy przypadek jest inny, ale istotne jest, aby zacząć działać w kierunku wyzdrowienia i polepszenia stanu skóry. Jeśli zdecydujemy się na kremy specjalistyczne, które zostały przeznaczone dla skóry wrażliwej, mamy największą szansę na sukces. Małymi, codziennymi kroczkami odbudujemy nasze dłonie, ale należy być konsekwentnym i regularnym, inaczej nic nie pomoże nam żadne jednorazowe zastosowanie kremu.