Jak możemy wzbogacić swoje życie seksualne?

W każdym związku wyróżnia się kilka etapów fascynacji drugą stroną. Naturalne jest, że na początku chemia jest najsilniejsza, jednak nie znaczy to, że z czasem powinna się zmniejszyć do zera. Aby taki scenariusz się nie spełnił, warto zaangażować się w temat na poważnie.

Czy przyzwyczajenie się jest dobre?

Większość par, które dopiero co się poznały, nie mogą się sobą nasycić – zarówno pod względem czysto mentalnego związku, jak i tego fizycznego. Godziny spędzone na rozmowach, spacerach i patrzeniu sobie w oczy to chwile, które większość z nas przeżyła chociaż raz w życiu. Czasami związki kończą się właśnie dlatego, że to początkowe zauroczenie napędzające do działania po prostu mija. Jeśli jednak chcemy sprawić, żeby początkowe chwile wracały albo zależy nam po prostu na udanym życiu seksualnym z partnerem, którego darzymy uczuciem, warto postarać się o sprawienie mu lub jej przyjemności. Przyzwyczajenie się do drugiej osoby nie musi być złe, a może wręcz pozwolić na otworzenie się i pokazanie jej, czego oczekujemy w całym znaczeniu tego słowa. Dzięki zaufaniu, jakie między nami powstało po jakimś czasie spotykania się, łatwiej jest pokazać drugiej osobie, co dla nas znaczy i jest to znacznie pełniejsze zachowanie. Sypiając z jednym partnerem, zapewniamy sobie również ogromny komfort psychiczny, jaki daje znajomość ciała drugiej osoby, jego stref erogennych i tego, co po prostu lubi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nad takim związkiem pracować każdego dnia. Jeśli więc dopada nas rutyna, która w naszym mniemaniu zaczyna związkowi szkodzić, warto sięgnąć po gadżety i akcesoria, które obu stronom przyniosą przyjemność, sprawiając, że rutyna odpłynie w zapomnienie, dając nam fascynację, którą odczuwaliśmy na samym początku.

Jakie akcesoria warto zastosować w łóżku?

Niezależnie od tego, jak bardzo pruderyjni jesteśmy, większość z nas na pewno wie, czym są prezerwatywy i lubrykanty. Te pierwsze służą przede wszystkim ochronie przed nieplanowaną ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową, podczas gdy drugie mają za zadanie zwiększyć przyjemność z samego stosunku. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji takich producentów jak Durex, Skyn, czy Unimil, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów. W sklepach otrzymamy różne rozmiary i rodzaje prezerwatyw, które są przeznaczone dla osób z nastawieniem dosyć klasycznym lub żądnym wrażeń. Dostępne są prezerwatywy pokryte żelami rozgrzewającymi lub chłodzącymi, pokryte prążkami lub wypustkami, lub świecące w ciemności. W kwestii lubrykantów sytuacja wygląda podobnie. Tak samo, jak w przypadku prezerwatyw, możemy otrzymać lubrykanty o różnych właściwościach, w tym smakowych i zapachowych. Warto wiedzieć, że tego rodzaju płyny są często przeznaczone do masażu, co możne znacznie umilić życie intymne dwojga ludzi. Dostępne produkty mogą sprawić, że życie łóżkowe ciągle będzie nam sprawiało radość.