Jak dbać o skórę szczególnie wrażliwą?

Każdy posiadacz skóry wrażliwej wie, jak ten problem może utrudnić życie. Jeśli nie przestrzegamy odpowiednich zasad albo nie jesteśmy w stanie znaleźć właściwych dla siebie kosmetyków, jest jeszcze trudniej. Warto zadbać o siebie w tak ważnej kwestii, ponieważ nikt nie zrobi tego za nas.

Jak nawilżyć oporną, suchą skórę?

Najczęściej problem suchej, wrażliwej na wszystko skóry pojawia się zimą albo już jesienią, podczas okresu grzewczego. Oznacza to, że przez większą część roku możemy mieć uciążliwy problem z nawilżeniem skóry. Jeśli do tego wszystkiego dbamy o nią, codziennie nawilżając i pijąc odpowiednią ilość płynów, to frustracja tym bardziej rośnie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nasza skóra może potrzebować specjalnej troski i zwykłe balsamy nie będą sobie w stanie poradzić z jej właściwym nawilżeniem. Niektóre będą też powodowały pogłębienie problemu. Jeśli w składzie balsamu do ciała będzie zbyt duża ilość wody lub, niestety, alkohol, to powinniśmy odstawić produkt jak najszybciej. Alkohol w składzie zwiększa wchłanianie składników aktywnych, jednakże powoduje on, po początkowym efekcie gładkiej skóry, bardzo szybkie wysuszenie skóry, co może prowadzić nie tylko do mało estetycznych podrażnień, ale również do dużego problemu z wysuszeniem, który będzie po prostu narastał. Sucha skóra dotyczyć może nie tylko nóg, brzucha, czy pośladków. Równie dobrze może to być problem z cerą lub z dłońmi, którymi wykonujemy wszystkie codzienne czynności. Warto więc zainwestować w kosmetyki, które będą posiadały dobry, odżywczy i nawilżający skład – piękny zapach to zdecydowanie za mało. Poza dobrymi kosmetykami należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, bo bez wewnętrznego nawilżania niewiele zdziałamy za pomocą nawet najlepszych kremów.

Czy warto stosować kosmetyki specjalistyczne?

Na pewno wiele osób odmawia sobie możliwości skorzystania ze specjalistycznych kosmetyków, które straszą wysokimi cenami. Jednakże to tylko pozornie duży wydatek. Jeśli weźmiemy pod uwagę czas, jaki poświęcamy na pielęgnację i ilość kosmetyków, które wcieramy w skórę bez otrzymania jakichkolwiek efektów, może się okazać, że myśląc o oszczędnościach, wydajemy znacznie więcej, niż nam się wydaje. Dzięki odpowiedniemu podejściu i szybkiej kalkulacji każdy może to sprawdzić. Należy pamiętać, że kupując jeden droższy kosmetyk, dajemy sobie szansę na zdecydowanie szybsze zażegnanie problemu, a jeżeli problem zniknie lub zmniejszy się do minimum, to koszty związane z walką z nim przestaną wpływać na nasz budżet. Decydując się na specjalne, wysokie jakościowo kosmetyki dla skóry atopowej lub naprawdę bardzo suchej, warto skusić się na czerwoną Neutrogenę, serię Cetaphil Restoraderm, czy też Clarins. Tak decyzja sprawi, że nasze ciało będzie nam wdzięczne i szybko to udowodni, stając się elastyczne, nawilżone i po prostu zdrowe. Warto stawiać na jakość, bo zdrowie mamy tylko jedno.