Ile mleka dać dziecku podczas pierwszych butelek?

Po narodzinach dziecka prawie wszyscy nowi szczęśliwi rodzice martwią się, czy zastanowić się, jak odpowiednio je karmić! Czy jest gdzieś magiczna formuła, która pozwoliłaby nam w bardzo uproszczony sposób poznać odpowiednią ilość mleka dostosowaną podczas pierwszych butelek?

Aby dobrze się przygotować

Najpierw przygotuj pierwszą butelkę . Po zakończeniu poczekaj nie więcej niż godzinę, aby dać je dziecku. Przede wszystkim unikaj przechowywania resztek mleka w lodówce na następny posiłek, ponieważ spowoduje to tworzenie się bakterii. Dziecko powinno zawsze pić świeże mleko.

Średnio dziecko otrzymuje od 6 do 8 butelek na 24 godziny. Ważne jest, aby zawsze zadowolić dziecko, gdy tylko okaże się , że jest głodny , nie ma znaczenia, czy odstęp czasu między dwiema butelkami zmienia się z jednej chwili na drugą. W przypadku noworodka nie jest konieczne przyjmowanie dużej butelki.

Formuła Apperta

Pozwala teoretycznie obliczyć odpowiednią ilość dziennego mleka, którą można podać w zależności od jego masy. Formuła jest bardzo prosta: podziel swoją wagę przez 10, do której dodajesz 200 do 250.

Na przykład dla niemowlęcia ważącego 3 kg przy urodzeniu daje to (3000/10) + (200 do 250) = 500 do 550 ml dziennie.

W niektórych szpitalach położniczych oferujemy małe butelki zwane sutkami, które mogą zawierać 90 ml sztucznego mleka. Jeśli drzemka nie wystarcza dziecku, poproś o sekundę! Nie ograniczaj się do liczb, najważniejsze jest, aby zawsze spełniać potrzeby dziecka. Jeśli żąda sekundy, daj jedną! Jeśli wręcz przeciwnie, nie może nawet dokończyć ani jednej serwetki i mówi: przestań, nie zmuszaj go do jej ukończenia.

Ilość mleka, którą ma dać swojemu dziecku od pierwszych butelek

Dwoje dzieci w różnym wieku nie spożywa takiej samej ilości mleka. To ma sens! Parametry określające odpowiednie ilości to: waga i wiek dziecka. Im bardziej rośnie, tym bardziej rośnie wymagana ilość.

  • Tydzień 1: od 6 do 8 butelek o pojemności od 30 do 90 ml
  • Tydzień 2: od 6 do 7 butelek o pojemności od 60 do 120 ml
  • Tygodnie 3 i 4: od 5 do 7 butelek o pojemności od 90 do 150 ml
  • Miesiąc 2: od 4 do 6 butelek o pojemności od 150 do 180 ml
  • Miesiące 3 i 4: od 4 do 5 butelek o pojemności od 150 do 210 ml
  • Miesiące 5 i 6: 4 butelki o pojemności 210–240 ml lub 5 butelek o pojemności 180 ml

Kiedy osiągnie 6 miesięcy, ilość zużywana na butelkę wyniesie 180-220 ml, mniej więcej dzienna ilość 900 ml.

Zdrowie twojego maleństwa jest bardzo delikatne, nie bądź skąpy, zawsze proś o poradę pediatry, nawet jeśli są to jego pierwsze butelki.