Co robić, aby wyglądać młodo jak najdłużej?

Dążenie do tego, by jak najdłużej wyglądać młodo, nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z korzystaniem z zabiegów medycyny estetycznej. Taki krok powinien być brany pod uwagę jedynie w ostateczności. Aby jak najdłużej wyglądać młodo, trzeba dobrze traktować swoje ciało od wewnątrz i od zewnątrz.

Higiena psychiki to podstawa.

Nic tak nie postarza człowieka, jak przewlekły stres. Czasem nie mamy wpływu na to, czy stresujących sytuacji w życiu jest niewiele, czy zdecydowanie za dużo. Jednak warto postarać się o to, by unikać takich przeżyć i nie martwić się na zapas. Problemy zdarzają się zawsze i każdemu, a największą sztuką jest je rozwiązać w taki sposób, by psychika ucierpiała jak najmniej. Istotną kwestią w zapobieganiu stresu jest wysypianie się. Wypoczęty organizm lepiej radzi sobie z problemami. Im mniej stresu, tym mniej powstaje zmarszczek.

Zdrowe jedzenie i picie warunkują młody wygląd.

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci. Odpowiednia podaż witamin, minerałów jest konieczna, aby kondycja skóry była bez zarzutu. Owoce, warzywa oraz dobrej jakości tłuszcze są najważniejszymi składnikami pokarmowymi dla skóry. Kategorycznie niewskazane jest palenie papierosów, które nie tylko powoduje szereg groźnych dla życia i zdrowia chorób, ale także znacznie obniża jakość skóry i wpływa na zażółcenie zębów. Bardzo ważne jest również picie dużej ilości wody niegazowanej, ponieważ skóra potrzebuje nawilżenia i oczyszczenia nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz.

Uśmiech ważniejszy od zmarszczek wokół oczu.

Stosowanie kremów, balsamów i różnych innych kosmetyków nawilżających jest konieczne i skuteczne, jeśli zaczyna się ich używać już w młodości. Tylko dzięki temu można skutecznie zapobiec pojawianiu się zmarszczek lub zmniejszyć ich ilość w wieku starszym. Nie zalecane jest nadużywanie korzystania z solarium i kąpieli słonecznych, ponieważ wpływa to na przyspieszenie starzenia się skóry.

Ogromny wpływ na młody wygląd ma uśmiech- gdy w uzębieniu są widoczne ubytki lub zęby mają nieestetyczny, żółtawy lub brązowy kolor, z pewnością dodaje to lat. Dlatego chcąc odmłodzić swój wygląd, warto zadbać o higienę jamy ustnej i zacząć wybielać zęby stosując np. paski wybielające blend a med, biała perła, BlanX O3X. Codzienne czyszczenie zębów przy użyciu szczoteczki elektrycznej oraz nitkowanie zębów również wpływa na ich wygląd, a przede wszystkim na brak ubytków oraz próchnicy. Osoby, które z różnych przyczyn utraciły uzębienie najlepiej, by skorzystały z usług protetyka, ponieważ przy nieestetycznym uśmiechu, nawet najbardziej zadbana skóra nie zapewni młodego wyglądu.