Co musisz wiedzieć o odmładzaniu rąk?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Procedury kosmetyczne są obecnie szeroko stosowane w celu odwrócenia oznak starzenia się w różnych obszarach ciała, a rosnąca liczba pacjentów szuka leczenia, aby nadać swoim dłoniom młodzieńczy wygląd, aby mogli dopasować się do reszty swojego wyglądu. Odmładzanie dłoni często wymaga kombinacji różnych zabiegów w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, w tym leczenia ciemnych plam na skórze, a także przeciwdziałania utracie objętości za pomocą wypełniaczy lub przenoszenia tłuszczu oraz wybrzuszenia żył. Większość zabiegów odmładzających jest minimalnie inwazyjna i pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów, które mogą mieć drastyczny wpływ na zaufanie pacjentów.

Co to jest odmładzanie rąk?

Odmładzanie dłoni to termin obejmujący różne zabiegi stosowane w leczeniu oznak starzenia się skóry dłoni. Istnieje wiele widocznych oznak, które mogą się rozwijać na rękach ludzi w miarę starzenia się, od ciemnych plam starczych po utratę elastyczności na skórze. Wcześniej pomijane przez pacjentów i praktyków kosmetycznych, zabiegi na ręce stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie rozumieją, że zabiegi przeciwstarzeniowe powinny być oparte na całym ciele.

Zabiegi odmładzające dłonie mogą przybierać różne formy, w tym:

  • Transfer tłuszczu w celu poprawy objętości w okolicy
  • Wypełniacze, aby przywrócić objętość do obszaru
  • Ablacja laserowa w celu zmniejszenia widoczności małych naczyń krwionośnych
  • Peelingi chemiczne poprawiające teksturę skóry
  • Laserowe leczenie skóry, aby zachęcić do naturalnego odrastania młodzieńczo wyglądającej skóry
  • Terapia IPL (Intensywne pulsujące światło) w celu leczenia ciemnych plam Podczas konsultacji lekarz prowadzący omówi oczekiwane wyniki i doradzi, jak można realistycznie oczekiwać wyniku.

Przed ustaleniem harmonogramu każdej z procedur zasugerują, które zabiegi najlepiej odpowiadają tobie i twojemu budżetowi. Podczas gdy niektóre zabiegi można łączyć w ramach jednej sesji, inne będą musiały odbyć się podczas kilku wizyt. Większość opcji leczenia odmładzających dłonie jest minimalnie inwazyjnych i wymaga krótkich przestojów.

Jak działają zabiegi odmładzające dłonie?

Transfer tłuszczu

Transfery tłuszczu wykorzystują tłuszcz z własnego ciała pacjenta. Komórki tłuszczowe usuwa się z obszaru dawcy, zwykle żołądka lub ud, za pomocą małej igły. Jest przetwarzany i czyszczony, a następnie wstrzykiwany w ręce (lub inne obszary ciała). Komórki tłuszczowe mają wysoki wskaźnik ponownego wchłaniania, co oznacza, że ​​część objętości uzyskanej w wyniku zabiegu zostanie utracona, gdy organizm przetwarza ponownie wstrzyknięty tłuszcz. Twój lekarz prawdopodobnie będzie musiał najpierw przepełnić obszar, aby uwzględnić tę nieuniknioną utratę objętości.

Wypełniacze

Wypełniacze skórne stosowane są do wygładzania zmarszczek na twarzy od wielu lat, ale od niedawna wprowadzono stosowania również na dłonie. Podczas stosowania wypełniacza skórnego lekarz zazwyczaj rozcieńcza je, aby produkt łatwiej się przesuwał i używał kilku punktów iniekcji.

Wypełniacze skórne zapewniają przewidywalne, natychmiastowe wyniki i są odpowiednie dla pacjentów o każdej karnacji. Ponadto wypełniacze nie wymagają znieczulenia, ale można zastosować miejscowy krem ​​znieczulający, aby ograniczyć dyskomfort spowodowany przez same wstrzyknięcia. Często zdarza się, że pacjenci odczuwają obrzęk lub małe siniaki w miejscu wstrzyknięcia, które zwykle ustępują w krótkim czasie.

Ablacja laserowa

Wypukłe żyły na rękach zwykle nie są powodem do niepokoju medycznego, ale powodują, że niektórzy ludzie czują się przytomni. Widoczne żyły związane z wiekiem można leczyć za pomocą ablacji laserowej, podobnie jak w przypadku żylaków nóg. To leczenie jako wysoki wskaźnik powodzenia i może pomóc zminimalizować potrzebę bardziej inwazyjnych operacji na drodze.

Twój dermatolog lub chirurg plastyczny oceni, które żyły leczyć podczas pierwszej konsultacji. Właściwa procedura jest zwykle wykonywana w biurze w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wprowadzi do żył układ lasera diodowego, który wypali je i zmniejszy widoczność w miarę upływu czasu. Po zabiegu obszar zostanie zabandażowany i może wystąpić niewielkie krwawienie i niewielki obrzęk (który potrwa do 10 dni). Ryzyko jest minimalne, ale może obejmować infekcję i uszkodzenie otaczających naczyń krwionośnych.

Peelingi chemiczne

Podobnie jak na twarzy, peelingi chemiczne stanowią praktyczne rozwiązanie do usuwania starszej uszkodzonej skóry i zachęcają do wzrostu bardziej młodzieńczej i odmłodzonej skóry. Chemiczne peelingi zmniejszają również wygląd ciemnych plam, pigmentację spowodowaną uszkodzeniem przez słońce i niektóre postacie blizn. Obieranie jest szybkie, można je dostosować do indywidualnych potrzeb i można je powtarzać w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Peelingi chemiczne powinny być nakładane przez certyfikowanego dermatologa lub chirurga kosmetycznego, a w zależności od siły peelingu możesz otrzymać znieczulenie miejscowe, aby zabieg był bezbolesny. Lekarz zastosuje rozwiązanie w obszarze leczenia i pozostawi je na miejscu przez określony czas w zależności od rodzaju skórki i rodzaju skóry. Kiedy czas się skończy, zostanie zneutralizowany wodą lub wazeliną. W ciągu kilku dni skóra zacznie się odklejać, odsłaniając nową skórę. Ta nowo odkryta warstwa skóry będzie wrażliwa na początku i będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami pielęgnacyjnymi, aby zapewnić jej ochronę. Po zabiegu peelingu chemicznego można spodziewać się zaczerwienienia i wrażliwości skóry, ale efekty te powinny ustąpić po kilku dniach. Wyniki trwają przez różny czas, a lekarz prowadzący przedyskutuje, jak często powinieneś rozważyć zastosowanie innej skórki chemicznej, aby utrzymać najlepsze wyniki.

IPL (intensywne światło pulsacyjne) i laserowe odnawianie skóry

Ciemne plamy powstają, gdy skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i można ją leczyć za pomocą szeregu terapii światłem. IPL może leczyć niechciane ciemne plamy, ale nie jest tak skoncentrowany jak inne opcje. Z drugiej strony lasery pozwalają lekarzowi na bardzo precyzyjne ukierunkowanie na określone obszary i mogą być bardziej odpowiednie dla mniejszych obszarów leczenia. Podczas pierwszej konsultacji dermatolog lub chirurg kosmetyczny z Twojej rady będzie mógł doradzić najlepsze dla Ciebie opcje.