9 sposobów, by wyglądać młodziej bez chirurgii

Podczas gdy chirurgia plastyczna jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej, chodzenie pod nożem wiąże się ze znacznym ryzykiem (i wysoką ceną), co sprawia, że ​​dla niektórych jest to niepożądane. Na szczęście możliwe jest przywrócenie młodzieńczego blasku bez operacji.

56 procent kobiet martwi się fizycznymi oznakami starzenia się. Cienkie linie, cienie, plamy starcze, sucha skóra i przerzedzone włosy to tylko niektóre z nieuniknionych aspektów starzenia się, które utrzymują nas w nocy. Podczas gdy chirurgia plastyczna jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej, przechodzenie pod nóż wiąże się ze znacznym ryzykiem (i wysoką ceną), co sprawia, że ​​dla niektórych jest to niepożądane. Na szczęście możliwe jest przywrócenie młodzieńczego blasku bez operacji.

Co sprawia, że ​​wyglądamy na starszych?

Jeśli trzymasz obok siebie dwa zdjęcia, zrobione w odstępie pięciu lat, bezsprzecznie wyglądasz na starszego. Jednak zmiany są tak subtelne i stopniowe, że nie możesz wskazać, dlaczego wyglądasz bardziej dojrzale. Jakie są te zmiany? Często jest to utrata tłuszczu na twarzy. Pełny, miękki wygląd, który kojarzymy z młodością, zostaje utracony, gdy zmienia się struktura kości, a tłuszcz na twarzy zanika, w wyniku czego pozostaje luźna, zwiotczała skóra.

Młodzieńcza skóra ma również elastyczność. Wraz z wiekiem włókna odpowiedzialne za nadanie naszej cerze jędrnego, gładkiego wyglądu stają się słabe. Szkody słoneczne są kolejnym dużym czynnikiem, który przyczynia się do starszego wyglądu. Lata pieczenia w solarium i nieosłonięte promieniowanie słoneczne pojawiają się na naszych twarzach w postaci drobnych linii, zmarszczek, przebarwień i szorstkich plam. Co gorsza, małe gruczoły olejowe, które utrzymują naszą skórę miękką i giętką, zmniejszają jej liczbę i przyczyniają się do wysuszania skóry z wiekiem.

Cechy, które sprawiają, że wyglądamy młodziej

W badaniu duńskich i brytyjskich kobiet w wieku od 45 do 81 lat badacze odkryli, że kobiety wyglądające młodo jak na swój wiek mają kilka cech wspólnych. Mają duże usta, unikają ekspozycji na słońce i zostały pobłogosławione żywymi włosami i mniej zmarszczek. Badanie wykazało również, że postrzegany wiek jest lepszym wskaźnikiem starzenia się skóry, włosów i twarzy niż wiek chronologiczny. Innymi słowy, wiek to tylko liczba.
Bez względu na to, ile świeczek jest na twoim torcie urodzinowym w tym roku, istnieje wiele sposobów na odwrócenie oznak starzenia, aby uzyskać bardziej młodzieńczy, żywy wygląd. Najlepsza część? Nie musisz nawet wchodzić pod nóż.

Oto dziewięć sposobów, aby wyglądać młodziej bez operacji.

1. Witamina C.

Blogerzy urody i dermatolodzy zachwycają się witaminą C przeciw starzeniu się. Może poprawić wygląd i teksturę skóry, aby wyglądać młodziej. Witamina C jest jednym z trzech przeciwutleniaczy, o których wiadomo, że zmniejszają szkodliwy wpływ słońca na skórę i zapobiegają przyszłym uszkodzeniom. Zachęca również do produkcji kolagenu w celu promowania elastyczności skóry i zmniejszenia widoczności drobnych linii i zmarszczek. Co więcej, ten cudowny przeciwutleniacz ma na celu uporczywe przebarwienia skóry i redukuje przebarwienia, zaczerwienienia i niedoświetlone kółka.
Jednym z najlepszych sposobów na dodanie witaminy C do codziennej pielęgnacji skóry jest serum. Po oczyszczeniu i uelastycznieniu rozprowadź na twarzy odrobinę grochu serum witaminy C i pozwól mu się wchłonąć przez kilka minut przed kontynuacją nawilżania i makijażu.

2. Wypełniacze skórne

Te przeciwstarzeniowe zastrzyki wypełniają zmarszczki i depresje, uzupełniając utraconą objętość w celu wygładzenia skóry i promowania jednolitej cery. Wypełniacze skórne, takie jak Restylane i Juvéderm®, wykorzystują kwas hialuronowy, cukier naturalnie występujący w organizmie, aby zmiękczyć zmarszczki na twarzy i przywrócić objętość.
„Zasadniczo preferuję wypełniacze z kwasem hialuronowym, ponieważ wyglądają one najbardziej naturalnie i dają mi największe możliwości konturowania twarzy pacjenta” – mówi dr Davis Nguyen, chirurg chirurgii plastycznej twarzy w Beverly Hills.
Po wstrzyknięciu w skórę kwas hialuronowy pęcznieje i powoduje efekt wygładzający, wypełniający, w którym konieczne jest przywrócenie utraconej objętości. Działanie kwasu hialuronowego trwa od sześciu do 12 miesięcy. Ważne jest, aby znaleźć doświadczonego wtryskiwacza, który rozumie anatomię twarzy i może dać ci naturalne rezultaty, jakich pragniesz. Kiedy zaczniesz zauważać zanikający efekt przeciwstarzeniowy, czas zaplanować zabieg retuszujący.

3. Mikroigłowanie

Jak sama nazwa wskazuje, mikroigłowanie polega na nakłuwaniu skóry małymi igłami, aby skóra wyglądała młodziej. Celem mikroigłowania jest stworzenie mikroskopijnych kanałów dla produktów przeciwstarzeniowych, takich jak kwas hialuronowy lub witamina C, w celu przenikania i penetracji głębokich warstw skóry.
Podczas przeprowadzania w gabinecie dermatologa lekarz nakłada surowicę na twarz i klatkę piersiową, zanim przesunie igłę po obszarze leczenia, umożliwiając głęboką penetrację. Nawet jeśli nie stosuje się surowicy, drobne urazy spowodowane przez igły sprzyjają produkcji kolagenu i budują nową elastynę.
Przeciwzmarszczkowe efekty mikroigłowania są najbardziej widoczne po czterech do pięciu zabiegach. Zabieg jest szczególnie skuteczny w leczeniu dużych porów, blizn potrądzikowych, linii szyi i zmarszczek wokół ust.

4. Resurfacing laserowy

Laserowe odnawianie powierzchni wykorzystuje krótkie, skoncentrowane wiązki światła do usuwania warstw skóry w celu poprawy tekstury. Wady twarzy, takie jak plamy starcze, blizny potrądzikowe, naczynia krwionośne, zmarszczki i uszkodzenia słoneczne dobrze reagują na laserowe odnawianie powierzchni, ponieważ wygładza skórę, zapewniając nie tylko młodszą cerę, ale w rzeczywistości młodszą.
„Jestem wielkim zwolennikiem laserowego odnawiania powierzchni, ponieważ redukuje drobne linie i zmarszczki, buduje własny kolagen pacjenta i może, w niektórych przypadkach, napinać skórę” – mówi dr Nguyen. „Osiąga się to poprzez wykorzystanie naturalnej mocy procesu gojenia pacjenta, który generuje młodszą, zdrowiej wyglądającą skórę”.

W niektórych przypadkach pojedynczy zabieg poprawi teksturę skóry. Jednak większość laserów wymaga serii zabiegów w celu uzyskania najlepszych i długotrwałych rezultatów.

5. Witamina A (retinol)

Zmarszczki i piegi, które kojarzymy ze starzeniem się, najbardziej widoczne są na skórze wystawionej na działanie słońca. Witamina A, którą możesz również oznaczyć jako retinol, pomaga zlikwidować te ciemne plamy i stymuluje produkcję nowych komórek skóry. A to tylko kremy i serum, które możesz otrzymać bez recepty.
Recinoidy na receptę mogą faktycznie odnowić skórę, lecząc trądzik, zmniejszając widoczność drobnych linii i wyrównując koloryt skóry. Retinol może nie tylko zwiększyć produkcję kolagenu i leczyć oznaki starzenia, które już tam są, ale także potencjalnie może zapobiec przyszłym uszkodzeniom słonecznym.
Eksperci zalecają stosowanie retinolu w ramach codziennej pielęgnacji skóry. Pamiętaj o nałożeniu retinolu na okolice oczu, które często jako pierwsze wykazują oznaki starzenia. Retinol zajmuje średnio 12 tygodni, aby uzyskać zauważalne korzyści przeciwzmarszczkowe, więc utrzymuj go w rutynowej pielęgnacji skóry przez co najmniej tak długo, aby zobaczyć wyniki.

6. BOTOX® / Dysport® / Xeomin®

Wśród milionów małoinwazyjnych zabiegów kosmetycznych wykonywanych każdego roku BOTOX® jest jednym z najpopularniejszych – i nie bez powodu. BOTOX® służy do zmniejszania cienkich linii i zmarszczek na twarzy poprzez paraliżowanie leżących pod nimi mięśni. Kiedy mięśnie nie mogą się poruszać, nałożona skóra nie marszczy się, co zapewnia gładki, młodszy wygląd.
BOTOX® jest najczęściej stosowany w leczeniu zmarszczek na czole, kurzych łapkach (zmarszczki wokół oczu) i zmarszczek brwiowych. Działanie przeciwstarzeniowe BOTOX® trwa od trzech do sześciu miesięcy, w zależności od leczonego obszaru. Ważne jest, aby pamiętać, że BOTOX® nie leczy zmarszczek spowodowanych uszkodzeniem przez słońce. Ale w połączeniu z innym zabiegiem, takim jak mikroigłowanie, BOTOX® może dawać fantastyczne rezultaty przeciw starzeniu się.

7. Napinanie skóry za pomocą częstotliwości radiowej

Ten szybki i wygodny zabieg przeciwstarzeniowy nie ma przestojów i nie pozostawia blizn, dzięki czemu jest popularnym sposobem na uzyskanie młodszej skóry bez operacji. Zabieg z wykorzystaniem częstotliwości radiowej (RF) polega na ogrzewaniu najgłębszych warstw skóry, aby zachęcić do produkcji nowego kolagenu i obrotu komórek, aby skóra stała się jędrniejsza, grubsza i wyglądała młodziej.
Podczas gdy lasery poprawiają powierzchnię skóry, zabiegi z wykorzystaniem częstotliwości radiowej wykorzystują niższą częstotliwość, aby bezpiecznie przeniknąć na głębszy poziom. Pomaga to poprawić koloryt i strukturę skóry, a nawet może podnieść tkankę. Zabiegi o częstotliwości radiowej można wykonywać w tandemie z zastrzykami, mikroigłowaniem i innymi minimalnie inwazyjnymi zabiegami w celu uzyskania pełnego odmłodzenia twarzy.

8. Makijaż

Najmniej inwazyjną opcją na naszej liście jest coś, co możesz już mieć w swojej kosmetyczce. Po zastosowaniu techniką makijaż może zmienić Twój wygląd i zminimalizować fizyczne oznaki starzenia. Aby stworzyć gładką cerę, zacznij od podkładu. Pomaga zminimalizować wygląd drobnych linii i dużych porów, wypełniając je przed nałożeniem reszty makijażu. Kontynuuj za pomocą barwionego kremu nawilżającego lub podkładu, używając delikatnego dotyku i gąbki. Pamiętaj, aby wtopić się w szczękę, aby uniknąć wyraźnej linii. Aby sfałszować pełne usta, znajdź konturówkę do ust, która pasuje do naturalnego odcienia wargi i delikatnie narysuj krawędź warg, aby uzyskać pełniejszy wyraz. Top z czystym połyskiem dla skończonego wyglądu. Odważne i wyraźne brwi mogą również sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Poszukaj ołówka do brwi, który jest skrzyżowaniem ołówka i proszku, aby wypełnić luki i stworzyć iluzję pełniejszych brwi. Aby wzmocnić oczy, użyj kremowego cienia w neutralnym odcieniu i nałóż rozświetlacz proszkowy na wewnętrzny kącik oczu. Kosmetyki na bazie kremów i silikonów działają najlepiej w przypadku starzejącej się cery, ponieważ „wtapiają się” w skórę i zapewniają nieskazitelne, naturalnie wyglądające wykończenie. Unikaj proszku, który osiada na cienkich liniach i może faktycznie uwidocznić oznaki starzenia.

9. Mikrobladowanie

Tak jak twoje włosy stają się cieńsze z wiekiem, twoje brwi mogą zacząć wyglądać na rzadkie w miarę starzenia się. Microblading to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który może dać wygląd grubych, bujnych brwi, aby podnieść twarz i sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Technika ta polega na użyciu ręcznie sterowanego urządzenia z najdrobniejszymi igłami do wykonywania mikroskopijnych ruchów w skórze. Pociągnięcia są wypełnione półtrwałym pigmentem, który przypomina naturalne włosy brwi, aby nadać im określony kształt i pełniejszy wygląd. Około cztery do sześciu tygodni po pierwszym spotkaniu z mikrobladingiem musisz skontaktować się z technikiem w celu naprawy. Poza tym utrzymanie jest minimalne. Wyniki mikrobladingu trwają od jednego do trzech lat, w zależności od rodzaju skóry. Aby zachować świeży i pełny wygląd brwi, eksperci zalecają retusz co 12–18 miesięcy.